"PAN SAMOCHODZIK"

Dzisiaj, 7 marca 2024 roku – Uczniowie najstarszych klas Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Poczesnej, pod opieką swych Nauczycieli oraz Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Nieradzie – mieli okazję wziąć udział w spektaklu o charakterze profilaktycznym, z którym do naszej placówki przyjechali wyjątkowi aktorzy: Uczniowie, Nauczyciele, Pedagodzy i Wicedyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Częstochowie - Pan Paweł Szewczyk.  Za inicjatywę, kształcenie postaw i naukę mierzenia się z problemami oraz za ostateczny wydźwięk spektaklu odpowiedzialni byli Pedagodzy: Pani Ewa Urbańska i  Pan Marcin Radziwołek.
      W tym niezwykłym przedsięwzięciu, zatytułowanym „Pan Samochodzik” uczestniczyli także Goście, którzy zechcieli przyjąć nasze zaproszenie. Wśród znamienitych Widzów i Uczestników spektaklu wymienić należy: Wójta Gminy Poczesna mgr inż. Krzysztofa Ujmę, Pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poczesnej, Przewodniczącą Rady Rodziców - Panią Izabelę Turek.

Przekaz trafił do wszystkich. Sceny z życia dwóch Młodych Ludzi, pochodzących z różnych środowisk i rodzin – odegrane zostały bardzo realistycznie, z zaangażowaniem i wyczuciem. Nie było w nich wulgaryzmów, przeciwnie – Aktorzy starali się, by Ich przesłanie: „ nigdy się nie poddawaj, nieważne, ile razy upadniesz, lecz ważne, ile razy zdołasz powstać!” – wybrzmiało z troską, by zagościć w sercach publiczności. Niestety, niektóre dialogi w dzisiejszych trudnych, „zabieganych” czasach - można byłoby przenieść na grunt niejednej z rodzin. Wszyscy miewamy lepsze i gorsze dni. Wszyscy pragniemy, by nas dostrzegano.

Najważniejsze, by nie zabrakło tego, co istotne: czasu na wysłuchanie problemów, czasu na bycie razem, chociaż przez chwilę i poczucia, że naprawdę jest się ważnym dla Osób, które kochamy: naszych Rodziców, Dziadków, a także Nauczycieli. Nigdy nie wiemy, jakie emocje buzują pod skórą szkolnych niepowodzeń, ale zawsze gotowi jesteśmy pomóc je rozbroić, wystudzić i przekuć w sukces.

Kochani Uczniowie, jego miarą jest dla każdego z nas Wasz uśmiech i zaufanie. Pamiętajcie, że do szkoły przychodzimy dla Was!!!