Przegląd Pieśni Maryjnej w Nieradzie

We wtorek 22 maja br. w Szkole Podstawowej w Nieradzie odbyła się IV edycja Powiatowego Przeglądu Pieśni Maryjnej „Idziemy z Tobą Matko” Nierada 2018. Nadrzędnym celem naszego przeglądu było wychowanie do wartości. Niezwykle istotne okazało się także wskazywanie właściwych wzorców zachowań, wzmocnienie więzi rodzinnych oraz popularyzowanie alternatywnych form organizowania w sposób racjonalny czasu wolnego. Treści prezentowanych utworów nawiązywały do ochrony życia i zdrowia. Uczestnicy przeglądu popularyzowali kulturę chrześcijańską z uwzględnieniem kultu Maryjnego. Konkurs rozpowszechniał pieśni o tematyce religijnej oraz wspierał dzieci i młodzież uzdolnioną muzycznie. Przegląd zorganizowała Szkoła Podstawowa w Nieradzie we współpracy z Parafią  Św. Apostołów Piotra i Pawła w Nieradzie. Patronat honorowy nad przeglądem objęli: Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo, Starosta Częstochowski Krzysztof Smela oraz Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma. Patronami medialnymi byli: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Wydawnictwa Edycja Św. Pawła, Rozgłośnia Radiowa FIAT oraz Dwumiesięcznik SPOIWO.  Przesłuchania konkursowe odbyły się w czterech kategoriach: Klasy I-III, IV- VI , klasa VII i II-III gimnazjum oraz Zespoły wokalne/schole. Występowali soliści oraz zespoły wokalne, które reprezentowały szkoły i parafie. Do przeglądu zgłosili swój udział uczestnicy z gminy Poczesna, Konopiska, Koziegłowy, Przyrów, Mykanów. Wystąpiło 37 solistów oraz 6 zespołów wokalnych. Łącznie na szkolnej scenie zaprezentowało się 113 wykonawców. Nad sprawnym i zgodnym z regulaminem przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Przemysław Jeziorowski , Dariusz Pikor i Mariusz Torbus, która wyłoniła laureatów i przyznała wyróżnienia.

GRAND PRIX-  Zespół wokalny „Niezapominajki”  z klas IV-VII SP w Nieradzie

W kategorii klas I- III:

I miejsce  Justyna Caban  SP w Nieradzie

II miejsce Zuzanna Bilecka ZSP w Lubojnie, Michalina Kulawik SP w Nieradzie

III miejsce Alicja Ociepa SP we Wrzosowej

Wyróżnienia :

Amelia Sośnica SP we Wrzosowej

Martyna Bochenek  ZSP w Przyrowie

W kategorii klas IV- VI

I miejsce  Marcelina Caban SP w Nieradzie

II miejsce Julia Soboniak ZSP w Lubojnie

III miejsce Kinga Szymczyk SP w Poczesnej, Anna Blukacz SP w Jamkach - Korzonku

Wyróżnienia :

Natalia Froch SP w Nieradzie

Maria Pietrzak Parafia św. Jana Chrzciciela w Poczesnej

Kategoria klas VII i II-III Gimnazjum

I miejsce Maria Mordalska SP w Lgocie Górnej

II miejsce Aleksandra Grzyb Gimnazjum Poczesna

III miejsce Paulina Urbańczyk SP w Cynkowie,  Jakub Wójcik SP w  Poczesnej

Wyróżnienia:

Julia Błaszak SP w Nieradzie, Patrycja Szyda SP we Wrzosowej, Nikola Cuber SP w Jamkach –Korzonku

Zespoły wokalne z klas I- III

I miejsce Zespół wokalny „Niezapominajki”  SP w Nieradzie

II miejsce Zespół Muzyczny „Campanella” ZSP w Lubojnie

Zespoły wokalne z klas IV- VII

I miejsce Zespół wokalny „La Musicamia”  ZSP w Lubojnie

II miejsce schola „Srebne aniołki z parafialnej scholki” Parafia Poczesna

W niedzielę 27 br. maja w kościele parafialnym św. Apostołów Piotra i Pawła w Nieradzie odbył się koncert galowy połączony z wręczeniem nagród, dyplomów i podziękowań. W koncercie uczestniczyli: Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma, radny powiatowy Andrzej Cupiał, radni Grzegorz Opiłka i Grzegorz Sikora, sekretarz gminy Renata Smędzik. Nagrody i podziękowania wręczyli Wójt Krzysztof Ujma oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w  Nieradzie  Bożena Turek.

Bożena Turek, Dorota Wiśniewska