Kolejny rok i kolejny raz udział naszej szkoły w Europejskim Tygodniu Sportu Szkolnego. Inicjatywa Komisji Europejskiej mająca na celu promować sport oraz aktywność fizyczną w całej Europie bez względu na wiek czy poziom sprawności fizycznej. Nasza szkoła w dniach 25-28 września pod hasłem ,,Sportowa zdrowa i aktywna Nierada" wzięła aktywny udział w akcji . Uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami uczestniczyli w grach zespołowych międzyklasowych . Była rywalizacja w dwa ognie , w piłkę koszykówką, piłkę ręczną oraz piłkę nożną .Oprócz aktywności fizycznej ważną rolę odgrywa w życiu zdrowe odżywianie i warto dodać że uczniowie klasy VIII przygotowali pyszne i zdrowe sałatki owocowe . Dziękuję wszystkim uczniom rodzicom i nauczycielom za ogromne zaangażowanie w akcję promującą aktywność ruchową oraz za wspaniały doping podczas zawodów oraz gier i zabaw sportowych .

Monika Mercik