Podsumowanie roku szkolnego 2011/2012

Uczniowie klas I-III od …. X 2011 do …V 2012 uczestniczyli w ogólnopolskim programie ,,Owoce w szkole”. Do szkoły dostarczane były bezpłatnie warzywa i ich przetwory oraz owoce i ich przetwory. . Owoce i warzywa , które spożywali nasi uczniowie były częściowo dofinansowane z środków pochodzących z Unii Europejskiej .Rodzice uczniów wyrazili zgodę na udział dzieci w programie.  . Produkty do szkoły dostarczała firma ,,SEBEX’’ S.C. z Warszawy. W ramach programu uczniowie trzy razy w tygodniu spożywali porcje owoców i warzyw. W skład porcji dla każdego ucznia wchodził jeden produkt z grupy ,,warzywa i owoce” oraz jeden produkt z grupy ,,warzywa lub przetwory warzywne”. Dzieci spożywały produkty na terenie szkoły na przerwach, podczas których nie były wydawane im regularne posiłki Łącznie uczniowie otrzymali …porcji jabłek, … porcji gruszki .. opakowań soku owocowego, ..porcji marchewki, …porcji rzodkiewki, …opakowań soku owocowo- warzywnego. W ramach programu zorganizowano spotkanie z pielęgniarką, która przeprowadziła z uczniami pogadankę na temat ,,Wartości odżywcze w owocach i warzywach” .Uczniowie rysowali prace plastyczne na temat,, Jem owoce i warzywa” . Prace uczniów zostały zamieszczone na stronie internetowej szkoły. Na zajęciach dzieci przyrządzały ,,wesołe kanapki””, surówki owocowe i warzywne. Poczynania uczniów można było zobaczyć na stronie internetowej szkoły.