„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

Nasze oddziały przedszkolne uczestniczą w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”. Organizatorem projektu w roku szkolnym 2018/2019 jest Grupa MAC S.A. (właściciel marek MAC Edukacja, MAC Technologie i MAC Dydaktyka), z siedzibą w Kielcach, przy ulicy Witosa 76 przy współpracy z CEBP 24.12 Sp. z o.o. wydawcą miesięcznika Bliżej Przedszkola. O najlepszą, rekomendowaną w projekcie literaturę dla najmłodszych zadba Wydawnictwo Dwukropek, marka należąca do spółki Wydawnictwo JUKA-91 Sp. z o.o., ul. Jutrzenki 118, 02-230 Warszawa. Autorem projektu jest Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej.Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Cele szczegółowe: a) zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych, b) tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela, c) wprowadzenie dziecka w świat literatury d) budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną, e) przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych, f) kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego, g) rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności dzieci, h) rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli, i) kształtowanie postaw patriotycznych dzieci, j) włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego, k) promocja przedszkola, l) rozwijanie współpracy między nauczycielami. Projekt realizowany jest poprzez wykonanie zadań z wybranych modułów. Obecnie realizowane są moduły: a) Mały Miś – czytające Przedszkolaki tzw. wersja przedszkolna b) Mały Miś uczy samodzielności, c) 100-lecie niepodległości. Pokaż radość Przedszkolaku!

Anna Macherzyńska