Dla naszej Ojczyzny

W związku z obchodami 100- lecia odzyskania przez Naszą Ojczyznę Niepodległości uczniowie klasy I realizowali zajęcia o tematyce patriotycznej pod hasłem „ Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”. Od 5 do 9 listopada codziennie wspominaliśmy o trudnych momentach dla Naszej Ojczyzny. Wykonaliśmy flagę Polski, która towarzyszyła nam na Akademii, słuchaliśmy pieśni patriotycznych. Bardzo ciekawy i wartościowy okazał się dla nas film o Polskich symbolach  „Polak Mały”. Słuchaliśmy również opowiadania do historyjki obrazkowej „Częstochowa i Jasna Góra w czasie I Wojny Światowej”. Pokolorowaliśmy obrazki, które posłużyły nam do stworzenia plakatu. Pod koniec tygodnia obejrzeliśmy prezentację, która dotyczyła Rozbiorów Polski oraz osób dzielnie walczących. 9 listopada Nasza klasa zaprezentowała się na uroczystej akademii dotyczącej 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Przygotowaliśmy na tę szczególną okazję taniec z szarfami biało- czerwonymi, kotyliony oraz nasza koleżanka zaśpiewała piękną pieśń „Orzełek”.

Anna Mrozek, Katarzyna Huras