Podsumowanie programu w roku szkolnym 2012/2013

Uczniowie klas I-III od  X 2012 do V 2013 uczestniczyli w ogólnopolskim programie Rynku Rolnego ,,Owoce w szkole”. Do szkoły dostarczane były bezpłatnie warzywa i ich przetwory oraz owoce i ich przetwory.Owoce i warzywa , które spożywali nasi uczniowie były częściowo dofinansowane z środków pochodzących z Unii Europejskiej .

Rodzice uczniów wyrazili zgodę na udział dzieci w programie.  . Produkty do szkoły dostarczała firma ,,SEBEX’’ S.C. z Warszawy. W ramach programu uczniowie trzy razy w tygodniu spożywali porcje owoców i warzyw. W skład porcji dla każdego ucznia wchodził jeden produkt z grupy ,,warzywa i owoce” oraz jeden produkt z grupy ,,warzywa lub przetwory warzywne”. Dzieci spożywały produkty na terenie szkoły na przerwach, podczas których nie były wydawane im regularne posiłki W ramach programu zorganizowano spotkanie z pielęgniarką, która przeprowadziła z uczniami pogadankę na temat ,,Witaminy zamiast nikotyny” .Uczniowie wykonali prace plastyczne na temat,, Jem owoce i warzywa”, które zamieścili na gazetce w klasie, układali rymowanki na temat owoców i warzyw, wymyślali hasła promujące spożywanie owoców i warzyw, przygotowali inscenizację,, Witaminy zamiast nikotyny” . Na zajęciach dzieci przyrządzały ,,wesołe kanapki””, surówki owocowe i warzywne, soki owocowe i warzywne. Poczynania uczniów można było zobaczyć na stronie internetowej szkoły.

Agnieszka Majcherczyk