DZIEŃ ZIEMI 2014 w naszej szkole.

W tym roku Dzień Ziemi przebiegał pod hasłem „Zmieniaj nawyki – nie klimat”. W ostatnim tygodniu kwietnia uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolskie działania na rzecz ochrony środowiska. Najstarsza grupa przedszkolaków i uczniowie klas I, II i III pisali bądź rysowali Listy dla Ziemi. W listach dzieci namawiały dorosłych do działań proekologicznych.

Pisanie listów było poprzedzone lekcjami tematycznymi o zagrożeniach jakie niesie ze sobą palenie śmieci w piecach domowych. W przedszkolu najstarsza grupa realizowała temat – „Opowiem tacie i mamie jak groźne jest spalanie” a uczniowie klas I, II i III realizowali temat „Dowiemy się dzieci czym grozi spalanie śmieci”. Efektem pracy uczniów były nie tylko wspaniałe Listy do Ziemi ale też plakaty, na których uczniowie wskazali co wolno, czego nie wolno palić w domowych paleniskach  (przedszkole, klasa I), jakie są naturalne i antropogeniczne źródła zanieczyszczeń powietrza (klasa II) oraz jaki jest wpływ zanieczyszczeń powietrza na człowieka i na przyrodę (klasa III).

Uczniowie klas IV, V i VI zapoznali się z historią obchodów Dnia Ziemi na świecie i w Polsce  oraz z zagrożeniami dla Ziemi jakie niesie globalne ocieplenie będące następstwem zanieczyszczeń powietrza. Wszyscy uczniowie klas IV-VI pisali test ze znajomości powyższych zagadnień. Testy dla poszczególnych klas miały zróżnicowany stopień trudności – dostosowanym do wieku uczniów. I tak – średni wynik uzyskany przez uczniów klasy IV to 80% dobrych odpowiedzi, dla uczniów klasy V – 74%, uczniowie klasy VI – 58%.

Najlepsze wyniki w klasach osiągnęli:

Kl IV: Aleksandra Grzyb – 97%, Klaudia Młyńczyk – 94%, Anna Stodółkiewicz – 90%

Kl V: Daria Kierasińska – 91%, Miłosz Caban – 88%

Kl VI: Kinga Szymczyk – 90%.

GRATULUJEMY !

Szkolny koordynator obchodów Dnia Ziemi – Iwona Kołodziejczyk