Podziękowanie dla społeczności szkolnej

W tym tygodniu Szkoła Podstawowa w Nieradzie otrzymała w imieniu środowisk kombatanckich podziękowanie za udział w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie
Odra – Niemen przebiegającej pod hasłem: Rodacy Bohaterom – Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach – Boże Narodzenie 2013.

Akcja polega na zbieraniu produktów żywnościowych oraz pieniędzy dla Polaków zamieszkujących dawne ziemie Rzeczpospolitej obecnie znajdujące się poza jej granicami. Dary trafiają głównie na Ukrainę, Białoruś, Litwę i Mołdawię.
W tym roku zebrano ok. 40 ton żywności, czyli ok. 4000 paczek. Nasza szkoła pomimo małej liczby uczniów (poza oddziałami przedszkolnymi jest zaledwie 6 klas,
w których liczba dzieci waha się od 5 do 20) zebrała produkty umożliwiające zebranie aż 8 paczek przygotowanych zgodnie z wytycznymi Stowarzyszenia Odra – Niemen. Znalazły się w nich takie produkty jak: kawa rozpuszczalna i mielona, herbata, kakao, cukier, ryż, mąka, kasza, owoce i warzywa w puszce, konserwa mięsna lub rybna, ciastka, bakalie, czekolada. Każda z paczek zawierała oczywiście KARTKI ŚWIĄTECZNE Z ŻYCZENIAMI stanowiące najważniejszą część akcji. Zostały one przygotowane przez uczniów naszej szkoły.
Dramatyczna sytuacja polityczna na Ukrainie bardzo utrudniła rozwożenie darów
i z tego powodu organizatorzy później niż zwykle przekazali darczyńcom podziękowania.

Kornel Mielczarek