ZAJĘCIA TERENOWE Z PRZYRODY

10 czerwca uczniowie klas 5 i 6 uczestniczyli w zajęciach terenowych z przyrody – POZNAJEMY NASZĄ GMINĘ. W poznaniu najciekawszych, przyrodniczych i kulturowych miejsc w naszej gminie pomógł nam Quest „Po obu stronach Warty. Poczesna, Nowa Wieś, Zawodzie”.

Uczniowie z zaangażowaniem szukali liter potrzebnych do odgadnięcia hasła dzięki czemu na końcu wyprawy mogli odebrać skarb, który czekał na nich schowany w skrzyni. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o historii naszej gminy i jej miejscu na tle innych gmin powiatu częstochowskiego. Zajęcia w terenie umożliwiły uczniom obserwację koryta i doliny trzeciej co do wielkości rzeki w Polsce. Przekraczając Wartę uczniowie mierzyli jej głębokość i szybkość z jaką płynie przez naszą gminę, zmierzyli także obwód pomnika przyrody na cmentarzu na Zawodziu.

Wiedza zdobyta w ten sposób pozostanie na długo w pamięci uczniów.

Nauczyciel przyrody – Iwona Kołodziejczyk, nauczyciel wych. fizycznego - Monika Mercik