„… Szczęśliwej drogi już czas, mapę życia w sercu masz…”

Za nami trudne doświadczenia i rok nauki zdalnej. W piątek 25 czerwca 2021 wszyscy Uczniowie z oddziałów: I – VII otrzymali promocję do następnej klasy. Rozpoczęliśmy od pożegnania Ósmoklasistów. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Poczesna – Pan mgr inż. Krzysztof Ujma, a także Pan Wojciech Opiłka – Radny Gminy Poczesna oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Izabela Turek. Po odśpiewaniu Hymnu, poczet flagowy przekazał flagę Uczniom klasy VII, którzy z szacunkiem przejęli nowe obowiązki, żegnając swoich starszych kolegów.

Pan Wójt i Pani Dyrektor – wspólnie wręczyli świadectwa ukończenia szkoły. Aż dziesięcioro Uczniów klasy VIII mogło się poszczycić świadectwem z wyróżnieniem, a byli to: Laura Brzeska, Dominik Grzyb, Kamil Wachowicz, Natalia Froch, Eliza Musiał, Alicja Kamińska, Kinga Romańska, Karol Walaszczyk, Joanna Kamińska i Kacper Obodecki. Wszyscy Absolwenci odebrali nagrody książkowe z rąk Pana Wojciecha Opiłki i Pani Izabeli Turek. W tym roku, po raz pierwszy, Rada Rodziców ufundowała także statuetki dla uhonorowania wybitnych osiągnięć: artystycznych, sportowych, recytatorskich i wokalnych. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Natalia Froch – za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne na rzecz Szkoły Podstawowej w Nieradzie; a także: Kamil Wachowicz, Kacper Obodecki, Joanna Kamińska, Laura Brzeska i Eliza Musiał – za reprezentowanie placówki w rywalizacjach sportowych.