„ … Królowej anielskiej śpiewajmy …”

W sobotę 21 maja 2022 – został rozstrzygnięty II etap Powiatowego Przeglądu Pieśni MaryjnejIdziemy z Tobą Matko”! Podczas Mszy Świętej w Kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nieradzie – swoje umiejętności wokalne zaprezentowali Uczestnicy konkursu. Po raz pierwszy po okresie pandemii nagrodzeni, to nie tylko soliści,ale i chóry oraz parafialne schole.

Nad uroczystością patronat roztoczyli: Starostwo Powiatowe w Częstochowie i Samorządowcy Gminy Poczesna, którzy uświetnili to doniosłe wydarzenie swoją obecnością. Następnie odczytano protokół przeglądu. Artystów oceniało niezależne JURY w składzie: Pan Mariusz Matyja – kompozytor, aranżer, wokalista zespołu MusicPakt oraz Pani Paulina Rudzka – nauczyciel muzyki, instruktor śpiewu i zajęć muzycznych, pedagog. Miło nam zakomunikować, że wśród tylu znakomitych wykonań, docenieni zostali Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nieradzie:

Kategoria II (klasy IV- VI):

Wyróżnienie Dominika Stępień - Szkoła Podstawowa w Nieradzie,

Kategoria III (klasy VII- VIII):

II miejsce: Zuzanna Stolarczyk - Szkoła Podstawowa w Nieradzie,

Kategoria IV - Zespoły wokalne, schole, chóry:

I miejsce: Zespół wokalny “Niezapominajki”- Szkoła Podstawowa w Nieradzie

Wybitni Młodzi Wykonawcy odebrali nagrody oraz statuetki, rzęsiście oklaskiwani przez wszystkich przybyłych. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Nauczycieli, przygotowujących Uczniów do przesłuchań konkursowych. Jesteśmy pod wrażeniem nie tylko Ich wysiłku i ogromu pracy, ale przede wszystkim pasji i zamiłowania do śpiewu, które jako Mistrzowie zaszczepili u swoich Wychowanków.
Raz jeszcze Młodym Talentom gratulujemy, a na Ich wrażliwe interpretacje i ciekawe aranżacje – czekać będziemy z niecierpliwością za rok!

Rozstrzygnięcie II etapu przeglądu odbyło się w specyficznym momencie, tuż przed Dniem Matki i Dniem Ojca. To w Ich intencji modliliśmy się podczas Mszy Świętej. Wszyscy prosiliśmy o zdrowie i opiekę Matki Bożej, przyzywając Jej matczynego wstawiennictwa, zwłaszcza dla Matek opłakujących swoje Dzieci i Ojców, którzy zmuszeni są walczyć o wolność. Przytulamy Ich mocno do serca i pełni wiary, w myśl sentencji
„ …kto śpiewa, dwa razy się modli …”- wierzymy, że dziecięce głosy szybko wybłagają pokój!

Marta Muchla