ŚWIAT OCZAMI DZIECKA

W sobotę 4 czerwca 2022 Szkoła Podstawowa w Nieradzie z pomocą: Samorządowców, Rady Rodziców, Sołectw i Darczyńców – zorganizowała festyn z okazji Dnia Dziecka. Wszyscy starali się na miarę swoich możliwości, by stworzyć jak najmilszą atmosferę sprzyjającą zabawie naszych Wychowanków, Uczniów oraz wszystkich Dzieci z Gminy Poczesna, które do nas przybyły.

Najmłodsi powitali dostojnych Gości, którzy swoją obecnością podnieśli rangę imprezy. Zaszczycili nas: Wójt Gminy Poczesna – Pan mgr inż. Krzysztof Ujma, a także Pani Iwona Skorupa - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej Przedstawiciel Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie – Pan Paweł Wiśniewski, Radni: Pan Wojciech Opiłka i Artur Sosna; Sołtysi: Pan Damian Purgal i Dominik Krawczyk, Przedstawiciele zakładów i przedsiębiorstw, którzy wsparli organizację przedsięwzięcia realizowanego w ramach Programu Wychowawczo-Profilaktycznego.

Festyn rozpoczynała przygotowana przez Panią Edytę Niestrój oraz Panią Magdalenę Kucharzewską - grupa Biedronek (4,5-latki) tańcem do walca Szostakowicza, następnie swoimi umiejętnościami recytatorskimi popisywali się Uczniowie klas: I pod opieką Wychowawczyni
Pani Anny Mrozek,
a także Nauczyciela-Bibliotekarza Pani Anny Mrozek (Purgal). Występy Uczniów z klasy II przygotowanych przez Wychowawcę Panią Agnieszkę Majcherczyk

– zakończył pokaz taekwon-do. Dopisała piękna pogoda, chociaż z rana strugi deszczu napędziły sporo strachu. Czas umilała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej, grając evergreen’y i standardy jazzowe. Wśród Muzyków – zasiadała Uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej - Marcelina Grzyb. Kolejnym punktem programu opracowanego dla Milusińskich były zabawy taneczno-ruchowe i Mini Zawody Sportowe w wykonaniu Pani Pauliny Krok – Animatora „FIGULINY”. Przez cały czas trwania festynu dziecięce buzie malowała niezmordowanie Pani Marta Smietana, której studio makijażu cieszyło się niesłabnącą popularnością. Za nagłośnienie imprezy odpowiadała Pani Marzena Sapalska.

Wśród atrakcji nie mogło zabraknąć pokazu umiejętności Policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, którzy zaprezentowali idealną współpracę Przewodników z psem w służbie policyjnej. Niezawodni Druhowie Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieradzie – objaśniali zainteresowanym tajniki działania wozów strażackich i akcji gaśniczych oraz podstawy udzielania pomocy. Nad bezpieczeństwem zdrowotnym czuwał Punkt Medyczny z wykwalifikowanymi Pielęgniarkami: Panią Anną Gorzałką oraz Panią Katarzyną Kamińską, które dodatkowo uczyły najmłodszych, jak opatrywać „Misia i Lalę|”. Dzięki wyjątkowej zdolności Pań z Koła Gospodyń Wiejskich, Nauczycieli i Rodziców - sprawnie działały punkty gastronomiczne, serwujące: kanapki z domowym smalcem i kiszonymi ogórkami, przepyszne ciasta i ciasteczka, czy też kiełbaski z grilla.

Dmuchańce. gokarty i koniki, lody, wata cukrowa – gwarantowały słodkie wspomnienia, zaś prezenty w postaci: piłek, ringo, bumerangów, skakanek i innych przyborów sportowych – natychmiast znalazły uznanie w oczach Dzieci i Młodzieży. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, ale najważniejsze, że wszyscy znaleźliśmy czas, by spędzić go z Dziećmi. Dziękuję z całego serca Wszystkim, którzy pomogli wywołać uśmiech na twarzach Wychowanków i Uczniów, ale i nas dorosłych. Dziękuję, że pozwoliliście Państwo zachować smak dzieciństwa, radości i zabawy!
Lista Darczyńców, Sympatyków i Przyjaciół Szkoły znajduje się pod tekstem.

Marta Muchla

Przyjaciele i Sympatycy Szkoły Podstawowej w Nieradzie 2022:

1. Sz. P. mgr inż. Krzysztof Ujma - Wójt Gminy Poczesna,
  2. Sz. P. Andrzej Lech – Zastępca Wójta Gminy Poczesna,
  3. Sz. P. Iwona Choła – Przewodnicząca Rady Gminy Poczesna,
  4. Sz. P. Renata Smędzik – Sekretarz Gminy Poczesna,
  5. Sz. P. Magdalena Kadłubek – Skarbnik Gminy Poczesna,
  6. Sz. P. Renata Hamara – Kowalczyk – Referat Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Gminy w Poczesnej,
  7. Sz. P. Iwona Skorupa – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej,
  8. Sz. P. Wojciech Opiłka – Radny,
  30. Sklep G.S. Samopomoc,
  31. KGW Nierada,
  32. Magdalena Rak,
  33. Pizzeria "U Szwagra" w Poczesnej.