Nasza klasa bierze udział w projekcie GODZINY WYCHOWAWCZE ZE ŚWIATEM

• Godziny Wychowawcze ze Światem, to projekt Polskiej Akcji Humanitarnej, który realizują w tym roku klasy 4, 5 i 6 naszej szkoły. Jest to całoroczny cykl zajęć, będących zaproszeniem do zgłębiania wyzwań współczesnego świata. Podstawę edukacji globalnej stanowi kwestia sprawiedliwości i solidarności, zarówno w lokalnym jak i globalnym wymiarze.

Projekt ma na celu nie tylko informować o tym, jaki nasz świat jest obecnie, ale także kształtować postawy, takie jak solidarność, empatię, zrozumienie dla globalnych problemów, które pomogą nam uczynić go bardziej sprawiedliwym w przyszłości. Program dla klas młodszych skupiony jest na tym, żeby dotknąć jak najwięcej różnych tematów. Każda lekcja dotyczy innej kwestii, od takich jak śmieci w oceanie, przez podobieństwo między rówieśnikami w różnych częściach świata, po takie tematy jak gdzie jest góra a gdzie dół naszej planety i dlaczego wygląda nasza mapa, a nie inaczej. W grupach starszych program skupiony jest w pierwszej części na kwestiach kryzysu klimatycznego, a druga część na zmianie perspektywy, czyli próbujemy oduczać się pewnych rzeczy, które są negatywnymi wzorcami i stereotypami.