Wizyta pani kolejarz w ramach kampanii społecznej “Bezpieczny przejazd”

18 listopada nasze przedszkole oraz klasy I-III odwiedziła pani kolejarz- Ambadasor Bezpieczeństwa z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z Częstochowy. W ramach kampanii społecznej “Bezpieczny przejazd” uczestniczyliśmy w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Pani kolejarz zapoznała nas z podstawowymi przepisami ruchu oraz z zasadami prawidłowego zachowania się przed przejazdami. Teraz już wiemy co oznacza słowo “rogatka” oraz jak wygląda krzyż św. Andrzeja. Poznaliśmy także tajniki żółtej naklejki PLK, która znajduje się w widocznym miejscu na każdym krzyżu św Andrzeja.

Pod koniec naszego spotkania pani kolejarz rozdawała wszystkim obecnym dzieciom upominki – promujące kampanię. Wykonaliśmy także pamiątkowe zdjęcia.

Mamy nadzieję, że prelekcja zwiększy świadomość zagrożeń wynikających z braku zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych.

Pani Angeliko dziękujemy za przeprowadzenie bardzo interesujących zajęć.

25 listopada obchodzony jest w Polsce Dzień Kolejarza. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich kolejarzy!

Justyna Kuśmierska