„ …A nadzieja znów wstąpi w nas …”

We wtorek 20 grudnia 2022 roku, w Szkole Podstawowej w Nieradzie przy wigilijnym stole spotkali się: Włodarz Gminy Poczesna Pan Krzysztof UjmaSkarbnik Gminy Poczesna - Pani Magdalena Kadłubek, Kierownik działu inwestycji Pani Renata Hamara-Kowalczyk, Kierownik Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych – Pani Anna Ujma, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji – Pani Iwona Skorupa, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Poczesnej – Pani Jadwiga Knapik, Dyrektor Przedszkola w Poczesnej - Pani Ewa Rakowska, Dyrektor Przedszkola w Hucie Starej „B” – Pani Hanna Rybak, a także Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich – Pani Barbara Pidzik. Niezawodnie stawili się Radni w osobach: Pana Wojciecha Opiłki oraz Pana Łukasza Szumery i Sołtys Michałowa – Pan Damian Purgal. O sferę duchowa spotkania zadbał Proboszcz Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła - ksiądz Marek Włoch. Razem z nami świętowali Rodzice z Przewodniczącą Panią Izabelą Turek na czele. Swoją obecnością zaszczycili nas Emerytowani Nauczyciele i Pracownicy szkoły, którzy zasiedli do wspólnej kolędy ze swoimi wychowankami. Dopisało także Grono Pedagogiczne i Pracownicy.

Uroczystość rozpoczął występ Uczniów i Absolwentów Szkoły Podstawowej w Nieradzie pod batutą Pani Doroty Szumery - pomysłodawcy montażu słowno-muzycznego i kierownika artystycznego przedsięwzięcia. Przepiękny dobór i aranżacje niebanalnych pastorałek oraz utworów wprowadził Gości w świąteczny nastrój. Opowieść o narodzeniu Jezusa, snuta subtelnie i z uczuciem, wzruszyła do łez. Przypomnieliśmy sobie tradycję łamania się opłatkiem i ciepło płynących prosto z serca życzeń oraz symbolikę pustego nakrycia dla nieobecnych. Scenografia pomysłu Pani Katarzyny Paligi, wykonana przez KAŻDEGO Nauczyciela i Pracownika naszej szkolnej społeczności – znakomicie uzupełniała atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W tym miejscu pragnę podziękować również Panu Mariuszowi Matyi, który zadbał o profesjonalne nagłośnienie i efekty wizualne przedstawienia. Paniom Kucharkom dziękuję za strawę nie tylko dla ducha, Pani Iwonie Brzeskiej, która sprezentowała wszystkim pyszne pierniki.

Brak mi słów, by okazać wdzięczność Rodzicom za wszelką okazaną pomoc. Jesteście Państwo z nami zawsze, w każdych okolicznościach.
Bardzo dziękuję każdej Osobie zaangażowanej w to wyjątkowe wydarzenie i wszystkim naszym zdolnym, utalentowanym, kochanym Dzieciom – za wrażliwość, za to, że są i że ten wieczór był tak wyjątkowy! Życzę Wszystkim wesołych, pełnych błogosławieństwa, spokojnych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2023 Roku!

Marta Muchla

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia - prezentacje poniżej.