„ … PIŁKA JEST OKRĄGŁA, A BRAMKI SĄ DWIE …”

Właśnie tak można podsumować rozegrany w sobotę 18 lutego 2023 mecz. Na murawie starli się: RKS Częstochowa i Górnik Zabrze. Dwa gole padły w 10 i 90 minucie spotkania i przypieczętowały zwycięstwo naszej drużyny. W strugach deszczu, pomimo niesprzyjającej aury, Czerwono-Niebiescy pokonali Gości.

Sportowe zmagania „Medalików” mogli na żywo oglądać uczniowie Szkoły Podstawowej w Nieradzie. Na stadion przybyli pod opieką Nauczyciela Wychowania fizycznego – Pani Moniki Mercik i Rodziców. Jako zagorzali kibice i fani, nasi wychowankowie  nie przepuścili także okazji, by sprawdzić, jaki widok rozciąga się z loży VIP-ów. Trzymali kciuki, dopingowali, ile sił w płucach, okazując sympatię i przywiązanie do Lidera Ekstraklasy. Długo komentowali sobotni ligowy  mecz. Emocjom nie było końca, bo sytuacji podbramkowych ze strony Górnika nie zabrakło.

Zmęczeni, ale szczęśliwi, wracali do domów gminnym autokarem, którym darmowy kurs – zawdzięczamy Samorządowcom i za który bardzo dziękujemy! Wspaniale, że udało się spełnić marzenia naszych młodych piłkarzy i rozwijać ich zainteresowanie sportem. Następny mecz już 24 lutego 2023! Powodzenia RKS Częstochowa!

Marta Muchla