,, MAŁA STRAŻNICA”

Uczniowie klasy I 4 kwietnia odwiedzili ,,Mała Strażnicę” w Częstochowie, która jest zlokalizowana w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej przy ulicy Sikorskiego.Głównym celem wycieczki było kształtowanie u dzieci właściwych postaw i reakcji w obliczu zagrożenia pożarowego, ukazanie źródeł niebezpieczeństwa specyfiki powstawania pożarów oraz zapoznanie się z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Wyrabianie wskazanych postaw i zasad dotyczących bezpieczeństwa oraz podstawowych czynności ratowniczych podczas zajęć w Małej Strażnicy z pewnością miało wymierny skutek na postawy naszych najmłodszych uczniów w przypadku wystąpienia zagrożenia oraz przyniesie efekt długofalowy poprzez przybliżenie specyfiki zawodu strażaka.

Katarzyna Kamińska