Kochany Święty Mikołaju!

Tak wszyscy, mali i duzi, zaczynali swoje listy do Świętego Mikołaja. Każdy z radością wyczekiwał, aż pojawi się w Szkole Podstawowej w Nieradzie. Przybył do nas z dalekiego kraju. Sanie z zaprzęgiem reniferów pozostawił na dachu, o którego nowe poszycie postarali się: Włodarz Gminy Poczesna, Radni i Samorządowcy.

Nie zawiedli także w tym ważnym dla Dzieci całego świata dniu. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Wójt – mgr inż. Krzysztof Ujma, Radny – Pan Wojciech Opiłka i Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Izabela Turek. Nasi Goście nie przyszli z pustymi rękami, przeciwnie, z naręczem łakoci - pomogli Świętemu Mikołajowi, rozdając Uczniom słodkie upominki. Za wsparcie dziękujemy także Radnemu Panu Arturowi Sośnie.

Mikołaja zaprosili najmłodsi. Święty przecisnął się przez komin i dotarł do nas dokładnie w momencie, kiedy pod batutą Pani Doroty Szumery chór wraz
z Uczniami klas: II oraz III śpiewał: „ … dałeś nam tak wiele, jesteś przyjacielem Mikołaju! …”. Przywitaliśmy Go z otwartymi ramionami. Najpiękniejszym podziękowaniem dla Wszystkich Darczyńców niech będzie radość i uśmiech na buziach Dzieci, Ich błyszczące szczęściem oczy i ciekawość, co też znajduje się w worku z prezentami! Zadanie dekoracji sali, nad którą z olbrzymią troską i dbałością o detale trudziły się Panie: Katarzyna Paliga, Jolanta Sarna i Iwona Brzeska – wykonane zostało na medal ! Do grona pomocników Świętego Mikołaja dołączyły nie tylko śliczne i dzielne Elfy, ale przede wszystkim nasi: Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy. Bardzo dziękujemy wszystkim Każdemu, za dar dzielenia się dobrem, za ciepło Państwa serc!

p.s. Mikołaju! Jesteś wspaniały! Prosimy, nie zapomnij o nas w przyszłym roku!

Marta Muchla