WIGILIA 2023 w Szkole Podstawowej w Nieradzie

„ … Zaśnij Dzieciątko, Święte Dziecię! Tyś nam pociechą na tym świecie …”

Delikatne takty kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Aniołków, przy wtórze trzech przybywających ze Wschodu Królów i Pastuszków – przywitały nie tylko Świętą Rodzinę, ale i wszystkich zgromadzonych na Wigilijnym spotkaniu. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Poczesna – Pan Krzysztof Ujma, Sołtysi: Pan Jarosław Kmieć oraz Damian Purgal, PrezesOchotniczej Straży Pożarnej – Pan Marcin Jabłoński oraz Prezes OSP Huta Stara „A” Pan Zbigniew Strugacz, a także reprezentującaKoło Gospodyń Wiejskich – Pani Barbara Pidzik, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Izabela Turek i Pani Magdalena Caban z Biblioteki Publicznej w Poczesnej – filia w Nieradzie. Nie zabrakło także sympatyków naszej szkoły i Darczyńców, którzy nie tylko finansowo wspierają rozwijanie dziecięcych pasji i zainteresowań. Byli Nauczyciele i Pracownicy, którzy w dzień powszedni i od święta - troszczą się o swoich Wychowanków. Dopisali Rodzice – reprezentujący zarządy poszczególnych oddziałów, Babcie i Dziadkowie, którzy przyszli wraz z Wnuczętami. I to jest właśnie sens organizowania Wigilii dla całej Społeczności, barwnej, wielopokoleniowej, różnorodnej, ale naszej - wspólnoty Ludzi wiernych tradycji i kulturze, wychowanych w tej samej wierze, ufających, że mające się narodzić Dzieciątko przyniesie radość i pokój.

Wszyscy łamiąc się opłatkiem – składali sobie życzenia pełne: szczerej życzliwości i nadziei, że nadchodzący rok 2024 będzie lepszy! Szczęściem jest Państwa obecność, a nade wszystko - radość w oczach Dzieci (zbliża się czas zaglądania pod choinkę, bo przecież wszyscy byli grzeczni!). Miło usiąść razem, porozmawiać, zwyczajnie być i dzielić z Państwem taką chwilę!

Dziękuję każdej Osobie, która przyczyniła się do powstania tej niezwykłej atmosfery. Mamusiom za słodkie wypieki, by długo wspominać to opłatkowe spotkanie. Za magiczne wręcz widowisko, przeplatane recytacją, subtelnym śpiewem i grą, za przygotowanie Uczniów – składam podziękowania Paniom: Dorocie Szumerze i Monice Mercik. Całości idealnie dopełniła delikatna dekoracja wykonana przez Panie: Magdalenę Kucharzewską i Annę Mrozek (Purgal). Skrzące się złotem gwiazdki, sypiące nimi aniołki i słowa, wobec których nie da się przejść obojętnie;
„ …maleńka Miłość w żłobie śpi, maleńką Miłość chrońmy z lękiem. Dziś ziemia drży i niebo drży od tej Miłości maleńkiej …”. Poruszają do głębi, zwłaszcza w tym czasie
i miejscu, wypowiadane przez Dzieci, które są naszą dumą i radością !!!

Dziękuję każdemu Nauczycielowi: Paniom: Katarzynie Palidze, Marzenie Sapalskiej, Katarzynie Szydzie-Chęcińskiej, Jolancie Sarnie, Katarzynie Kamińskiej, Annie Luli a także Pracownikom: Pani Karinie Tkaczyk, Pani Urszuli Kamińskiej, Pani Iwonie Brzeskiej, Pani Jadwidze Szymczyk, Pani Aldonie Szczechli, Pani Agnieszce Dróżdż i Panu Januszowi Matusiakowi. Za to, że poświęciliście Państwo wszystkie wolne chwile na: wykonanie zaproszeń, przypinanie literek, wykonanie stroików, dekorację stołów, prasowanie obrusów, farbowanie szyszek i orzechów, ścinanie jemioły i świerczyny, odnowienie żłóbka, a także Paniom: Agnieszce Froch, Lidii Wachowicz, Marioli Krawczyk i Agnieszce Ligus za gotowanie, smażenie, dostarczanie i przywóz oraz obsługę wszystkich spożywających naszą wieczerzę!!! Dziękuję za WSZYSTKO.

Niech zbliżające się Święta Bożego Narodzenia wniosą: obfitość Bożych łask, szczęście i spokój do Państwa domostw i Rodzin, a Nowy 2024 Rok pozwoli bez lęku patrzeć w przyszłość. Pochyleni nad śpiącym w żłóbku Maleństwem – pamiętajmy, że prawdziwym cudem jest kochać i móc chronić przychodzącą na świat Miłość!

Marta Muchla