Dzień Św. Patryka w naszej szkole

W tym roku w naszej szkole wesoło obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii, które każdego roku jest celebrowane 17 marca. Dzieci z klas I-III obejrzały prezentację o Św. Patryku i symbolach Irlandii. Uczniowie poznali legendę o Leprechaunie – irlandzkim skrzacie, i o garncu złota zakopanym na końcu tęczy oraz jaki udział w irlandzkiej historii odgrywa shamrock, czyli trójlistna koniczyna. Cała społeczność szkolna miała możliwość zrobienia zdjęcia w fotobudce z Leprechaunem. Na naszych strojach panował kolor zielony. Dużą atrakcją tego dnia była irlandzka muzyka oraz irlandzki taniec w wykonaniu Pań z częstochowskiego zespołu Irish Steps. Panie zatańczyły nam do kilku utworów, dzięki czemu mieliśmy możliwość poznać brzmienie tradycyjnej irlandzkiej muzyki i zobaczyć taniec  zakorzeniony w bogatej kulturze Zielonej Wyspy. Dziękujemy Paniom za występ!

Justyna Kuśmierska