Prelekcja na temat wolontariatu w Fundacji Oczami Brata

W związku z niedawno obchodzonym Dniem Osób z Zespołem Downa naszą szkołę odwiedził 25.03.24r. P. Przemysław Kowalski - koordynator wolontariatu w Fundacji Oczami Brata z Częstochowy. Fundacja zajmuje się pracą socjalną wśród osób niepełnosprawnych, głównie osób z Zespołem Downa. Pan Przemysław przekazał nam w bardzo ciekawy sposób informacje na temat powstania Fundacji oraz wolontariatu, podzielił się z nami również doświadczeniem jakie zdobył jako wolontariusz i poprowadził warsztaty motywacyjne dla klas VI-VIII. W czasie tych zajęć  uczniowie wykazali się aktywnością i kreatywnością. Uświadomiliśmy sobie, że pomagać można na wiele sposobów. Czasem wystarczy dobre słowo, bądź pomoc materialna a czasem poświęcenie swojego wolnego czasu. Pamiętajmy, że czyniąc dobro z potrzeby serca zmieniamy świat oraz ludzi otaczających nas na lepsze. Mamy nadzieję współpracy z Fundacją Oczami Brata.

Dziękujemy Panu Przemysławowi Kowalskiemu.

Justyna Kuśmierska