Archiwum szkoły rok szkolny 2015/2016

Jesteś tu: Strona główna » Archiwum szkoły rok szkolny 2015/2016

„Przeczytałeś, podaj dalej!”

Zapraszamy do udziału w akcji przygotowanej przez bibliotekę szkolną. Zachęcamy wszystkich uczniów do przynoszenia do biblioteki książek, które już przeczytali, a teraz leżą zapomniane na domowych półkach. Przynieście je do biblioteki.

Być może Wasze koleżanki i koledzy zechcą je przeczytać.

 

Wasze książki nie zostaną wpisane w rejestr biblioteki. Będą przekazywane zainteresowanym czytelnikom tylko na podstawie wpisu na karcie wypożyczeń akcji „Przeczytałeś, podaj dalej!”

 

Prosimy o:

- podpisanie przyniesionych książek,

- jeśli to możliwe, obłożenie książek.

 

Jeśli będzie Waszym życzeniem, odbierzecie swoje książki przed zakończeniem roku szkolnego. Kto zechce, będzie mógł zostawić książki do wykorzystania w następnym roku szkolnym.

 

 

                                                                           Nauczyciel biblioteki

                                                                                   Alicja Golis

Lubimy spędzać czas w czytelni
czytaj więcej

29 października 2015r. w naszej bibliotece odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników. Pierwszoklasiści zapoznali się z biblioteką szkolną oraz obejrzeli krótką inscenizację przygotowaną przez aktyw biblioteczny. Najważniejszym punktem spotkania było ślubowanie uczniów oraz wręczenie przez Panią Dyrektor pamiątkowych dyplomów i zakładek. Od tej chwili pierwszoklasiści stali się czytelnikami szkolnej biblioteki. Cieszymy się, że nasza biblioteka zyskała nowych czytelników. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej wypożyczalni i czytelni!

Jesteśmy czytelnikami!
czytaj więcej

W ostatnich dniach księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się o nowe egzemplarze. Nasza szkoła przystąpiła do programu Rządowego „Książki naszych marzeń” i właśnie dzięki temu, możemy się cieszyć zakupem 84 nowych tytułów.

Preferencje naszych czytelników traktowane były priorytetowo, stąd duża popularność nowych książek wśród uczniów.

Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej literatury do odwiedzania naszej biblioteki i wyboru ulubionych lektur!

 

 

 

 

 

KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ
czytaj więcej

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich przypada co roku 23 kwietnia. Z tej okazji w naszej bibliotece odbywały się spotkania czytelników po znakiem mini konkursu z wiedzy ogólnej. Każdy odwiedzający bibliotekę mógł przystąpić do zabawy. Odpowiadał na tyle pytań, ile książek zwracał lub wypożyczał. Za każdą prawidłową odpowiedź można było wygrać cukierka. Cieszymy się, że chętnych nie brakowało. Dla wszystkich uczniów aktyw biblioteczny przygotował okolicznościową gazetkę.

Wszystkim czytelnikom, którzy zechcieli odwiedzić w tym czasie, serdecznie dziękujemy.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodziliśmy 25 kwietnia.
czytaj więcej

Galerie