Oddział przedszkolny 4,5 - latków "Krasnoludki"

Jesteś tu: Strona główna » Oddział przedszkolny 4,5 - latków "Krasnoludki"

Wychowawca: mgr Marzena Sapalska

 

Dnia 7 czerwca zorganizowaliśmy piknik na łące. Były zabawy integracyjne oraz poczęstunek. 

Nasz piknik
czytaj więcej

"Kochana Mamo!

Niech ten radosny dzień na zawsze Twe troski odsunie w cień.

Niech się śmieje do Ciebie świat, blaskiem szczęśliwych i długich lat!"


Dnia 28 maja 2018r. w naszej grupie uczciliśmy Dzień Mamy. Gościliśmy  dyrektor szkoły Panią Bożenę Turek oraz wszystkie nasze mamy. Wierszem, piosenką i małym upominkiem podziękowaliśmy mamom za trud każdego dnia, za uśmiech, za wielkie serce i złożyliśmy najpiękniejsze życzenia. Miło spędziliśmy czas przy słodkim poczęstunku i zabawach z mamą. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości. 

Dla kochanej Mamusi!
czytaj więcej

W dniu 17 maja 2018r. dzieci z grupy 4,5 - latków uczestniczyły w wycieczce do Żarek. Tam spotkały się z panem pszczelarzem, który opowiadał o swoje pracy oraz przybliżył życie w pszczelim ulu. Dzieci mogły poznawać rożnymi zmysłami rzeczy związane z pasieką.  Przedszkolaki wspólnie z panem wykonały świece. Po słodkim poczęstunku, dzieci pod kierunkiem pani instruktor wykonały sowę z siana. Była wspaniała zabawa. 

Poznajemy pracę pszczelarza
czytaj więcej

Dnia 11 maja 2018r. gościliśmy w naszej grupie Panią Magdalenę, mamę Hani, która przypomniała dzieciom o walorach żywieniowych marchewki oraz jabłek i pomarańczy. Dzieci również wypowiadały się o różnych sposobach spożywania marchewki oraz o potrawach, w których ona występuje. Wspólnie z Panią Magdaleną dzieci przygotowały zdrowy sok, który później z wielkim apetytem piły. Dziękujemy mamie Hani za ciekawe i wesołe zajęcia. 

Marchewka zdrowia nam doda
czytaj więcej

Dnia 12 kwietnia 2018r. gościliśmy w Pizzerii Piecykowa w Nieradzie, w której właścicielem jest tata naszej koleżanki Julki Szoska. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy jazdą autobusem MPK. W restauracji bardzo serdecznie przyjęli nas Państwo Szoska. Pan Radek pokazał dzieciom sposób przygotowania ciasta na pizzę, dobór składników oraz wkladanie do pieca. Każdy z wielkim zainteresowaniem przyglądał się tej pracy. Następnie przedszkolaki samodzielnie przygotowywały swoją pizzę z ulubionych przez siebie dodatków, oczywiście pod czujnym okiem rodziców Julki. Gdy pizza była gotowa, wszystkie dzieci z wielkim apetytem przystąpiły do jej próbowania. Przygotowane pizze były bardzo smaczne. Po wspaniałym posiłku dzieci wspólnie spędziły czas na zabawie i malowaniu oraz na zabawach ruchowych na pobliskiej łące. Serdecznie dziękujemy Państwu Szoska za gościnę, pyszne pizze i soczki. Wspaniale spędziliśmy czas poznając pracę w pizzerii i próbując swoich umiejetności kulinarnych. Dziękujemy gorąco za pomoc babciom Julki oraz Danielka.

Poznajemy pracę naszych rodziców
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 |

Galerie