Oddział przedszkolny 5,6 - latków "Muchomorki"

Jesteś tu: Strona główna » Oddział przedszkolny 5,6 - latków "Muchomorki"

 Wychowawca: mgr Edyta Niestrój

Nam pogoda niestraszna, pomimo deszczu dnia 12 czerwca 2018r. pojechaliśmy nakarmić alpaki. Zwierzęta na nas czekały, byly bardzo przyjazne, mogliśmy je pogłaskać i obserwować ich zachowanie w stadzie. Później zjedliśmy pyszne lody w kawiarni. Dziękujemy właścicielom za mile spędzony czas i świetną zabawę.

W Alpakarni
czytaj więcej

U nas już pachnie latem. Po raz drugi odwiedził nas Kamil -uczeń klasy VII. Tym razem zrobiliśmy wspólnie statki techniką origami. Dziękujemy Kamil za mile spędzony czas.


Muchomorki z wychowawcą

Wakacje tuż, tuż
czytaj więcej

25 maja Muchomorki wybrały się z opiekunami do Gminnej Biblioteki Publicznej w Poczesnej. Podróż odbyła się autobusem MPK. Celem wyjazdu było poznanie pracy bibliotekarza, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz szacunku do książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorow biblioteki, wzbogacanie słownictwa. Te wszystkie wiadomości dzieci poznały poprzez spotkanie z panią Jolantą Szczepanik- dyrektorem biblioteki. Było to bardzo miłe spotkanie. Podczas pobytu w Poczesnej dzieci dowiedziały się również, gdzie znajduje się Komisariat Policji, Hala Sportowa oraz Ośrodek Zdrowia.

Wycieczka do Biblioteki Gminnej w Poczesnej
czytaj więcej

Dnia 24 maja w grupie Muchomorków odbyło się wielkie święto - uroczystość z okazji Dnia Mamy. Sala była wypełniona gośćmi przybyła również pani Dyrektor. Dzieci były bardzo wzruszone i szczęśliwe. Pięknie wyrecytowały wiersze zaśpiewały piosenki i zatańczyły dla swoich mam. Później złożyły życzenia i wręczyły kwiaty. Podczas uroczystości rozstrzygnięty został konkurs na instrument muzyczny z odpadów podsumowujący projekt "Muzyka moim przyjacielem". Za pomysłowość i wykonanie zostali nagrodzeni wszyscy uczestnicy. Gratuluję.

Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Uroczystość z okazji Dnia Mamy
czytaj więcej

W dniu 15 maja Muchomorki przeżyły Edukacyjną Przygodę w agrogospodarstwie w Przybynowie. Uczestniczyły w wielu atrakcjach. Już na początku czekał na nie słodki poczęstunek, później odbyły wizytę w Zwierzyńcu, gdzie mogły pogłaskać i nakarmić wiele zwierząt. Zwiedziły Skansen Wsi Jurajskiej -chatę z XIX wieku, poznały wiele urządzeń,sprzętów używanych w tamtych czasach. Uczestniczyły w warsztatach pt.:"Skąd się bierze mleko?", podczas ktorych próbowały doić krowę i robiły masło, które później jadły. Zwiedziły również piękną i spokojną okolicę jadąc Jurajskim Ekspresem. Po przejażdżce czekała kiełbaska z grilla z herbatą, która wszystkim bardzo smakowała. Na zakończenie dzieci kupiły pamiątki i zjadły watę cukrową. Wszyscy świetnie się bawili.

Niezwykły dzień
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 | Strona 5 |

Galerie