Dziecka prawa - ważna sprawa

Jesteś tu: Strona główna » Dziecka prawa - ważna sprawa

Dziecka prawa - ważna sprawa

W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, ustanowionego przez Sejm na wniosek Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Dyrektor szkoły Pani Bożena Turek  witając wszystkich uczestników akademii, przypomniała, że Konwencja o Prawach Dziecka obowiązuje w Polsce od 1991 roku. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka przypada 20  listopada, a w tym roku gospodarzem centralnych obchodów uroczystości jest miasto Piła. Dyrektor szkoły nawiązując do praw dziecka złożyła wszystkim dzieciom najlepsze życzenia. Wiersze i piosenki traktujące w prawach dziecka usłyszeliśmy w wykonaniu dzieci z grupy 4,5 - latków oraz uczniów klasy IV, ktorzy przygotowani zostali przez Panie Marzenę Sapalską i Monikę Mercik.  W trakcie akademii prezentowane były również plakaty wykonane przez dzieci z grupy 5,6 -latków oraz uczniów klas I-VII, których tematem były wybrane prawa dziecka.