Dzień Przyjaźni - FOTORELACJA

Jesteś tu: Strona główna » Dzień Przyjaźni - FOTORELACJA

Dzień Przyjaźni - FOTORELACJA

„Przyjaźń to nie tylko wspaniały prezent, lecz także ustawiczna praca.”

Ernst Zacharias

Dnia 23.05.2018 r.  w szkole  odbył się apel z udziałem dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I – VII podsumowujący działania społeczności szkolnej w związku z Dniem Przyjaźni. Dyrektor szkoły Pani Bożena Turek przedstawiła tematykę oraz cel przedsięwzięcia. Uczniowie na podstawie swojej wiedzy, obserwacji otaczającego ich świata, ukazali piękno uczucia jakim jest przyjaźń.

Przyjaźń to silna więź między ludźmi, oparta na wspólnych doświadczeniach i wzajemnym zrozumieniu. Odpowiednia pielęgnacja uczucia gwarantuje jego przetrwanie przez długie lata. Zgodnie z tą zasadą uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Nieradzie przedstawili własne pomysły na uczczenie Dnia Przyjaźni  organizowanego w naszej szkole. Przygotowania prac poprzedzone były rozmową z wychowawcami na temat przyjaźni. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie co to jest przyjaźń, a także zastanowić się jakimi cechami powinien odznaczać się prawdziwy przyjaciel.

W oddziałach przedszkolnych prace przebiegały w przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki z najmłodszej grupy „Misie” wykonały plakat, na którym zamieszczone zostały ilustracje dzieci trzymających się za ręce. Grupa „Krasnoludków” uczyła się śpiewać piosenkę pt. „Podajmy sobie ręce”, a dzieci z grupy „Muchomorków” wyraziły swoje poglądy na temat przyjaźni w wierszu. Dodatkowo wykonały piękne rysunki przedstawiające sytuację, w których przyjaciel jest pomocny.

Również uczniowie z kl. I-VII potrafią pracować wspólnie z uśmiechem na twarzy. Efekty współdziałania możemy zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach. Wiele radości sprawiło uczniom z klas I-III przygotowywanie liter składających się na wyraz Dzień Przyjaźni. Uczniowie wykorzystali różne techniki plastyczne, aby hasło było jak  najlepiej wyeksponowane oraz zapamiętane. Zadaniem klasy IV było przygotowanie krzyżówki, której hasłem przewodnim była przyjaźń. Uczniowie zgromadzeni na apelu podsumowującym wzięli udział w jej rozwiązaniu. Klasa V stworzyła plakat, na którym napisane zostały życzenia oraz podziękowania skierowane do przyjaciela. Efektywnie pracowali także uczniowie klasy VI, których zadaniem było wypisanie znanych uczniom sentencji związanych z tematyką przyjaźni i zaprezentowanie ich  na forum. Uczniowie klasy VII stworzyli Dekalog przyjaciela, zasady według których powinna postępować każda osoba, uznająca się za przyjaciela.


Monika Matysiak, Marzena Sapalska