Tak bawili się na festynie w Nieradzie

Jesteś tu: Strona główna » Tak bawili się na festynie w Nieradzie

Tak bawili się na festynie w Nieradzie

Dnia 9 czerwca 2018r. na terenie Szkoły Podstawowej w Nieradzie  odbył się Festyn lokalny z okazji Dnia Dziecka pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy. Organizatorami imprezy byli: Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Nieradzie, Samorządy lokalne Nierady, Michałowa i Mazur, Ochotnicza Straż Pożarna oraz  Koło Gospodyń Wiejskich w Nieradzie. Dyrektor szkoły Bożena Turek serdecznie powitała przybyłych  gości: Pana Krzysztofa Ujmę – Wójta Gminy Poczesna, Pana Adama Morzyk –radnego Powiatu Częstochowskiego, Panów Grzegorza Sikorę i Wojciecha Opiłkę – radnych Rady Gminy w Poczesnej, sołtysów – Panów Marcina Caban i Jarosława Kmieć, przewodniczącą Rady Rodziców Panią Izabelę Turek oraz wszystkie dzieci, ich rodziców i opiekunów.  Dyrektor szkoły oraz Pan Wójt złożyli dzieciom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka i zaprosili do wspólnej zabawy. Wszystkie obecne na festynie dzieci, na początek dobrej zabawy, otrzymały drobne upominki, tj. bańki mydlane, piłeczki, i inne drobne zabawki. 

Organizatorzy festynu przygotowali dla dzieci oraz rodziców wiele atrakcji. Skorzystało z nich  ponad 200 dzieci, nie tylko z naszej szkoły, ale także z innych miejscowości. Nasi milusińscy mogli bez ograniczeń mogli częstować się kolorowymi i zdrowymi kanapkami, popcornem, zimnymi napojami, muffinkami  oraz różnorodnymi słodkimi niespodziankami. Rodzice i opiekunowie korzystali z  oferty kawiarenki, grilla, stoiska z lodami, napojami, smacznymi przekąskami i pajdą chleba ze smalcem, które przygotowały przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. W programie artystycznym festynu był pokaz grup tanecznych – Tifa Dance School –Justyna Stelmach z Częstochowy, z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nieradzie, oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hutkach. Swoje umiejętności zaprezentowały grupy taneczne : Takt, Błysk i Iskierki z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej. Z wielkim zainteresowaniem uczestnicy festynu oglądali pokaz umiejętności w wykonaniu Starszego aspiranta Komendy Policji w Częstochowie Marka Ładnego oraz psa Rambo w służbie.  Dzieci korzystały z wielką radością z dmuchanego zamku, małej i dużej zjeżdżalni, basenu z kulami w wodzie, gokartów oraz koników mechanicznych. Każdy mógł również sprawdzić swoje umiejętności jeżdżąc na kucyku lub koniu w lasku brzozowym. Dużym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki. Dzieci mogły zapoznać się z jego wyposażeniem, porozmawiać ze strażakami. Wśród uczestników festynu można było zauważyć radosne i wymalowane twarze dzieci z pięknie zaplecionymi włosami. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w ciekawych zabawach prowadzonych przez panią animator. Nasi uczniowie wraz z opiekunem Panią Alicją Golis przygotowali stoisko fundacji Centaurus, która koncentruje swoje działania i projekty wkoło dobroczynności wobec zwierząt w wielu aspektach. Uczniowie kl. VI i VII mają dwóch podopiecznych tej Fundacji. Tradycyjnie wielkim powodzeniem cieszyła się loteria fantowa „Wszystko dla dzieci” z atrakcyjnymi nagrodami. 

Festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany był w ramach kampanii: Stop uzależnieniom oraz realizacji zadania ze Szkolnego programu wychowawczo-profilkatycznego, tj.: organizowanie imprez dla dzieci i młodzieży mających na celu promocję zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji, w tym imprez sportowych. Radości nie było końca.