Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Częstochowie

Jesteś tu: Strona główna » Biblioteka szkolna » Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Częstochowie

Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Częstochowie

16 stycznia 2018r. uczniowie klasy I i III odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Częstochowie. Celem wycieczki było zapoznanie z funkcjonowaniem biblioteki pedagogicznej oraz uczestnictwo w lekcjach bibliotecznych.

Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w lekcji na temat Zwierzęta małe i duże w polskiej poezji i piosence. Lekcja ta była połączona z warsztatami dla najmłodszych, podczas których słuchali wierszy, obejrzeli prezentację multimedialną oraz rozwiązywali zagadki o zwierzętach i układali puzzle na tablicy interaktywnej. Po lekcji zwiedzili bibliotekę.

Trzecioklasiści mieli okazję zobaczyć wypożyczalnię książek, pracującą w oparciu o nowoczesne systemy informacyjne. Odwiedzili czytelnię z księgozbiorem podręcznym,  czytelnię czasopism i wypożyczalnię multimediów.

Następnym punktem wizyty w bibliotece była lekcja biblioteczna na temat Jak się uczyć, aby umieć?. Pani bibliotekarka przygotowała ciekawe quizy i zabawy, dzięki którym dzieci poznały metody i techniki nabywania wiedzy, takie jak wykonywanie notatek, korzystanie z indeksów, spisów treści itp. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia i zgodnie stwierdzili, że chętnie przyjadą tutaj ponownie.

Izabela Caban