Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Nadrzędnym celem tej akcji jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia. Dzięki temu dorosły buduje silną więź z dzieckiem. Dlatego też uczniowie klasy trzeciej aktywnie włączyli się w obchody tego święta. Czytali na głos fragmenty z książek, rozwiązywali zagadki słowne oraz wykonywali zadania przy użyciu tablicy multimedialnej. Zachęcam wszystkich rodziców, aby codziennie 10–15 minut przeznaczyli na głośne, wspólne czytanie. Zapraszam wszystkich czytelników do częstego odwiedzania naszej biblioteki szkolnej.

Anna Mrozek

nauczyciel biblioteki