Andrzej Sapkowski Wiedźmin. Ostatnie życzenie

Białowłosy wiedźmin, Geralt, wędruje od wsi do wsi w poszukiwaniu zajęcia. Zajęciem tym jest zabijanie potworów i innych bestii. W książce występują między innymi takie stwory jak : strzyga, bruksa, dzierzba, diabły, dżinny itd. Znajdziemy w niej także opis życia wiedźmina w klasztorze. W każdym rozdziale Geralt mierzy się z nowymi wyzwaniami, poznaje nowych przyjaciół, ale też ponosi porażki. Niektóre z nich są nad wyraz przerażające. Każdego upiora może poskromić, ponieważ jest zawodowcem w tych sprawach. Jest mistrzem miecza i magii.

Polecam tę książkę każdemu czytelnikowi oraz fanom gry z serii "Wiedźmin". Żadna polska książka fantasy nie może dorównać Wiedźminowi !

Magdalena Turek klasa VI