Szkoła Podstawowa w Nieradzie

42-262 Michałów

ul. Laurowa 54

Tel: (34) 327-44-88

nieradaszkola@op.pl

Książka na ferie

Akcja „Książka na ferie" skierowana do uczniów klas IV – VI pozwoliła na wypożyczenie dodatkowych pozycji do przeczytania w tym wolnym od szkoły czasie.

Zachęcam czytelników szkolnej biblioteki do zapoznania się z recenzjami uczniów na temat przeczytanych w czasie ferii książek. Może zachęcą innych do sięgania po wskazane tytuły.

Artykuły

Agnieszka Chylińska „Zezia, Giler i Oczak”

Ostatnio przeczytałam książkę pod tytułem "Zezia,Giler i Oczak autorstwa Agnieszki Chylińskiej. Książka opowiada o losach małej dziewczynki Zezi (Zuzi) i jej młodszym bracie Gilerze (Czarku).Oboje dowiadują się, że będą mieli jeszcze jedno rodzeństwo. Mama i tata Zezi i Gilera  postanawiają kupić nowy, większy dom. Dziewczynka jednak nie jest z tego powodu zadowolona, ponieważ muszą się przeprowadzić w zupełnie nowe miejsce, zmienić dotychczasowy klimat.

Czytaj więcej o: Agnieszka Chylińska „Zezia, Giler i Oczak”

Kazimierz Szymeczko „Tetrus”

Książka, po którą niedawno sięgnęłam z "Książek naszych marzeń" , nosi tytuł "Tetrus". Jej autorem jest Kazimierz Szymeczko. 

Wypożyczałam ją z mieszanymi uczuciami. Wydawało mi się, że nie będzie ciekawa. Myliłam się, ponieważ po przeczytaniu kilku stron łaknęłam więcej i więcej. Co to takiego ten tytułowy tetrus? Nie wiedziałam, dopóki nie przeczytałam. Tetraplegia jest to porażenie czterokończynowe. 

Czytaj więcej o: Kazimierz Szymeczko „Tetrus”

Andrzej Sapkowski Wiedźmin. Ostatnie życzenie

Białowłosy wiedźmin, Geralt, wędruje od wsi do wsi w poszukiwaniu zajęcia. Zajęciem tym jest zabijanie potworów i innych bestii. W książce występują między innymi takie stwory jak : strzyga, bruksa, dzierzba, diabły, dżinny itd. Znajdziemy w niej także opis życia wiedźmina w klasztorze. W każdym rozdziale Geralt mierzy się z nowymi wyzwaniami, poznaje nowych przyjaciół, ale też ponosi porażki. Niektóre z nich są nad wyraz przerażające. Każdego upiora może poskromić, ponieważ jest zawodowcem w tych sprawach. Jest mistrzem miecza i magii.

Polecam tę książkę każdemu czytelnikowi oraz fanom gry z serii "Wiedźmin". Żadna polska książka fantasy nie może dorównać Wiedźminowi !

 

                                                                       Magdalena Turek klasa VI

 

Czytaj więcej o: Andrzej Sapkowski Wiedźmin. Ostatnie życzenie

Andrzej Maleszka " Magiczne drzewo "

Książką, którą chciałabym polecić do przeczytania jest " Magiczne drzewo " Andrzeja Maleszki. Opowiada o magicznym drzewie powalonym przez burzę. Robiono z niego różne przedmioty, a w każdym zachowała się cząstka magicznej mocy. Jednym z nich było czerwone krzesło, od którego wszystko się zaczęło.

Czytaj więcej o: Andrzej Maleszka " Magiczne drzewo "

Susan Collins „Igrzyska śmierci”

Panem. Państwo powstałe na gruzach dawnej Ameryki Północnej. Co roku organizowane są tu okrutne Igrzyska Głodowe, w których biorą udział dzieci z każdego dystryktu - jeden chłopiec i jedna dziewczynka. 

Katniss Everdeen - główna bohaterka książki  Susan Collins „Igrzyska śmierci” - zgłasza się na ochotniczkę  do udziału w igrzyskach, próbując w ten sposób uchronić wcześniej wylosowaną młodszą siostrę Prim. Jej partnerem jest Peeta Mellark, młody chłopak, który podkochiwał się w niej w czasach szkolnych. Razem stawiają czoła trudnym wyzwaniom, próbując przy tym zwyciężyć w igrzyskach. Poznają nowych przyjaciół, przeżywają trudne chwile i oczywiście uciekają przed śmiercią.

Czytaj więcej o: Susan Collins „Igrzyska śmierci”