Szkolna procedura kontaktów z rodzicami/ prawnymi opiekunami

Szkolna procedura

kontaktów z rodzicami/ prawnymi opiekunami obowiązująca

w Szkole Podstawowej

w Nieradzie

1. Niniejsza procedura jest opisem postępowania dyrektora szkoły, nauczycieli i rodziców/ prawnych opiekunów w celu ułatwienia wzajemnych kontaktów.
  2. Miejscem udzielania informacji o uczniach jest wyłącznie szkoła.
  3. Szkoła nie udziela informacji o uczniach telefonicznie.
  4. Nie udziela się informacji o uczniach w trakcie pełnienia przez nauczycieli dyżurów podczas przerw międzylekcyjnych.
  5. Kontakty  rodziców/ prawnych opiekunów z nauczycielami odbywają się według harmonogramu przedstawionego na początku każdego roku szkolnego.
  6. Raz w miesiącu każdy nauczyciel jest do dyspozycji rodziców/ prawnych opiekunów na konsultacjach indywidualnych, tzw.: „ pierwszych poniedziałkach  miesiąca”.
  7. Terminy „ pierwszych poniedziałków  miesiąca” są  podane na początku roku szkolnego.
  8. Informacja o w/w terminach jest zamieszczona również na stronie internetowej szkoły.
  9. W każdym półroczu wychowawcy klas spotykają się dodatkowo  z rodzicami 1 raz na tzw. „ wywiadówkach śródrocznych”.
  10.  Spotkanie z rodzicami/ prawnymi opiekunami podsumowujące pracę szkoły w I półroczu odbywa się przed rozpoczęciem ferii zimowych.
  11.  Podsumowanie pracy szkoły  wraz z podaniem proponowanych ocen końcowych i rocznych odbywa się w maju, nie później niż miesiąc przed zakończeniem roku szkolnego
  12.   Obecność rodziców/ prawnych opiekunów na zebraniach jest obowiązkowa.
  13.  W razie nieobecności rodziców/ prawnych opiekunów na dwóch zebraniach klasowych wychowawca wysyła wezwanie do szkoły droga służbową.
  14.  Spotkanie nauczyciela z rodzicami/ prawnymi opiekunami w domu ucznia odbywa się po obustronnym uzgodnieniu takiej wizyty.
  15.  W sytuacjach uzasadnionych szkoła wzywa rodziców/ prawnych opiekunów poza uzgodnionymi terminami.
  16.   Nieobecność ucznia w szkole powyżej 2 dni rodzice/ prawni opiekunowie zgłaszają telefonicznie w sekretariacie szkoły w pierwszym dniu nieobecności. Otrzymaną informację sekretarka szkolna przekazuje niezwłocznie wychowawcy klasy.
  17.  Wychowawca klasy w 3 dniu nieobecności ucznia w szkole i w razie braku informacji od rodziców, prawnych opiekunów, powiadamia telefonicznie o tym fakcie rodziców/ prawnych opiekunów.
  18.  Nieobecność ucznia w szkole rodzice/ prawni opiekunowie usprawiedliwiają pisemnie w ciągu tygodnia od momentu powrotu ucznia do szkoły.
  19.  Zwolnienie ucznia z zajęć lekcyjnych następuje wyłącznie na pisemną prośbę rodziców/ prawnych opiekunów.
  20.  Rodzice/ prawni opiekunowie pozostawiają wychowawcy klasy kontaktowy numer telefonu, który służy wyłącznie do kontaktów szkoły z rodzicami/ prawnymi opiekunami.
  21.  Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące funkcjonowania szkoły rodzice/ prawni opiekunowie kierują do dyrektora szkoły.
  22.  Szkolna procedura kontaktów z rodzicami/ prawnymi opiekunami w Szkole Podstawowej w Nieradzie obowiązuje od 01.09.2011r.
  23.  Wprowadzona Zarządzeniem  Dyrektora Szkoły Podstawowej w Nieradzie 16/2011/2012 z dnia 23.11.2011r.