REGULAMIN SZATNI SZKOLNYCH I SZATNI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

SZATNI SZKOLNYCH I SZATNI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

W SZKOLE PODSTAWOWEJ

W NIERADZIE

1. Szatnie otwierane są przez pracownika szkoły o godz. 7.00.
  1. Uczniowie oddają ubrania do szatni najpóźniej 5 minut przed rozpoczęciem zajęć.
  2. Pracownik szkoły zamyka szatnie szkolne po dzwonku rozpoczynającym zajęcia lekcyjne.
  3. W szatni uczniowie pozostawiają wierzchnie ubranie wieszając je na przygotowanym wieszaku, zaś obuwie zmienne przechowują w oddzielnym worku, który wieszają również na wieszaku. Obuwie zmienne i worek powinny być przez każdego ucznia odpowiednio oznaczone.
  4. Za pozostawione w szatni rzeczy wartościowe, tj. dokumenty, telefony, klucze, pieniądze, itp., szkoła nie ponosi odpowiedzialności.
  5. Każda klasa w danym roku szkolnym ma przydzielone jedno pomieszczenie szatni, które jest odpowiednio opisane i przeznaczone wyłącznie dla uczniów danej klasy.
  6. W przypadku zwolnienia ucznia z zajęć, uczeń pokazuje osobie obsługującej szatnie kartkę od rodziców lub przekazuje informację od nauczyciela/ wychowawcy, który zwolnił ucznia z zajęć.
  7. Uczniowie mają obowiązek dbać o czystość w szatni, korytarzu szatniowym oraz właściwie przechowywać odzież.
  8. Wychowawca klasy zobowiązany jest do kontroli porządku i czystości w szatni swojej klasy.
  9. Po zakończeniu w danym dniu zajęć lekcyjnych lub pozalekcyjnych uczniowie schodzą do szatni pod opieka nauczyciela, z którym mają ostatnie zajęcia.
  10. Zabrania się niszczenie mienia zarówno pomieszczeń w szatni, jak i na korytarzu prowadzącym do szatni.
  11. W szkole są wyznaczone 2 pomieszczenia z przeznaczeniem na szatnie wychowania fizycznego.
  12. Bezpośredni nadzór nad szatniami i uczniami tam się przebierającymi sprawują nauczyciele sprawujący w tym czasie opiekę nad uczniami.
  13. Wszyscy uczniowie przychodzą na lekcję wychowania fizycznego pod opieką nauczyciela.
  14. W ramach zapewnienia bezpieczeństwa przebierającym się uczniom oraz zapobieganiu innym niepożądanym zachowaniom uczniów, nauczyciele wychowania fizycznego mają obowiązek natychmiastowego reagowania, w tym również przebywania w szatniach.
  15. Za porządek w szatniach wychowania fizycznego odpowiedzialny jest nauczyciel prowadzący zajęcia w danej klasie.
  16. Regulamin wchodzi w życie z dniem 02.05.2012r., Zarządzeniem Dyrektora Szkoły nr 41/2011/212 z dnia 30.04.2012r.