Szkoła Podstawowa w Nieradzie

42-262 Michałów

ul. Laurowa 54

Tel: (34) 327-44-88

nieradaszkola@op.pl

Hobbit, czyli tam i z powrotem

Sięgnąłem po książkę „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, ponieważ była to moja lektura szkolna. Jest to bardzo interesująca powieść, dlatego też zdecydowałem się napisać jej recenzję. Jest to książka fantasy o tematyce przygodowej. Autorem jest J.R.R Tolkien, który napisał również powieść „Władca Pierścieni”. Język książki jest dość trudny, ale po czasie łatwy do zrozumienia, dzięki czemu czyta się ją bardzo przyjemnie.

Głównymi bohaterami są: Bilbo Bagins, który pochodzi z rasy hobbickiej, jedenastu krasnoludów z Ereboru, czyli wielkiej kopalni w górze oraz Gandalf Szary, którego pochodzenie nie jest dokładnie znane. Wszyscy razem starają się dotrzeć na górę, z której pochodzą krasnoludy by odbić ją od straszliwego smoka o imieniu Smaug. W czasie tej podróży przeżywają wspaniałe i straszne przygody. Cała przygoda rozpoczyna się, gdy Gandalf przybywa do domu Bilba i próbuje namówić go do rozpoczęcia przygody wraz z kompanią krasnoludów, lecz Bilbo odmawia i nie jest tym zainteresowany, dlatego Gandalf rysuje na jego drzwiach tajemniczy znak. Lecz by dowiedzieć się, co oznacza ten znak musicie przeczytać tę książkę.

Ta książka bardzo mi się podobała, ponieważ lubię czytać o przygodach. Niektóre momenty w tej lekturze były zabawne, a niektóre nad wyraz smutne. Naprawdę polecam tę książkę wszystkim poszukiwaczom przygód i miłośnikom fantasy.

 

Karol Małek kl. VI