Szkoła Podstawowa w Nieradzie

42-262 Michałów

ul. Laurowa 54

Tel: (34) 327-44-88

nieradaszkola@op.pl
Jesteś tutaj: Start / Pedagog szkolny

Pedagog szkolny

Artykuły

DYŻURY PEDAGOGA SZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Wtorek 730 - 900

Środa 800 – 1000

Czwartek 1200 – 1430

 

pedagog.sp.nierada@onet.pl

Czytaj więcej o: DYŻURY PEDAGOGA SZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Dyżury pedagoga

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz.

Jeśli nie może – pomóż.”

Janusz Korczak

Dyżury pedagoga szkolnego w roku szkolnym 2019/2020

Monika Matysiak

pedagog.sp.nierada@onet.pl

Wtorek 10.00-13.00

Czwartek  9.00-12.00

 

 

Czytaj więcej o: Dyżury pedagoga

W sprawie Autorytetu

Na przełomie grudnia i stycznia szkoła w Nieradzie przyłączyła się do Ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „Bądźmy Poszukiwaczami Autorytetu”. Celem kampanii było zapobieganie zachowaniom ryzykownym wśród dzieci i młodzieży poprzez wzmocnienie roli nauczycieli i rodziców w życiu młodego człowieka. Dzieciom i młodzieży zadano 11 pytań, które dotyczyły: poczucia wsparcia społecznego i relacji interpersonalnych, wiedzy o autorytecie, marzeń, zachowań ryzykownych, w tym antyspołecznych oraz normatywnych, oceny zajęć zrealizowanych w ramach Kampanii.  Jednym z celów działań skierowanych do rodziców było rozbudzenie refleksyjności rodzicielskiej nad własną postawą wychowawczą, z zaznaczeniem tej właściwej i najlepiej budującej dojrzałość osobową dzieci i młodzieży. W odniesieniu zaś do nauczycieli twórcy programu dążyli do skierowania ich uwagi na potencjał młodego pokolenia oraz ugruntowania kadry pedagogicznej w postawie autorytetu.

Pedagog szkolny

Czytaj więcej o: W sprawie Autorytetu
Powiększ obraz

Spotkanie z policjantem

W dniu 31.05.2019 r uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa. Pani policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, opowiedziała uczniom także o specyfice pracy w poszczególnych wydziałach komendy policji. Uczniowie mieli także możliwość usiąść za kierownicą radiowozu.

Pedagog szkolny Monika Matysiak

Czytaj więcej o: Spotkanie z policjantem

Marzycielska poczta

Z wielkim zaangażowaniem uczniowie klasy II wzięli udział w akcji „Marzycielska poczta”.  Idea „Marzycielskiej Poczty” polega na niesieniu dzieciom wparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą, poprzez napisanie i wysłanie tradycyjnych listów lub kartek pocztowych  Uczniowie mieli niezwykłą okazję pomóc drugiej osobie w nietypowy sposób – poprzez napisanie listu. Historia Julii i Filipa zainspirowała ich do wzięcia udziału w akcji. Uczniowie byli pełni podziwu dla siły i determinacji jaką Julia i Filip przejawiają w walce z przeciwnościami losu. Była to cenna lekcja pokory i tolerancji.

Pedagog szkolny

Monika Matysiak

Czytaj więcej o: Marzycielska poczta

Pliki do pobrania