Edukacja wczesnoszkolna - 26.05.2020r.

Kochane Mamy!
Z okazji Waszego Święta przyjmijcie serdeczne życzenia:
Dobrego zdrowia, dużego optymizmu i spełnienia wszystkich marzeń!

Z wyrazami szacunku,
Katarzyna Kamińska

Edukacja polonistyczna:
Temat: Jesteśmy koleżeńscy.
Przeczytaj teks w podręczniku: ,,Mali przedsiębiorcy" na stronie 38 i odpowiedz rodzicowi na pytania:
Kto przyszedł na aukcję? Co to jest licytacja? Co w ręku trzyma Kasia i do czego to służy? Co to jest cena wywoławcza? W jakim celu uczniowie zorganizowali aukcję? Kto to jest osoba przedsiębiorcza?
Praca w kartach pracy: Doskonal technikę pisania- Ćw.1/34. wykreśl dwuznaki dż i odczytaj zdania- Ćw. 2/34.
Przeczytaj wyrazy i uzupełnij nimi zdania z lukami- Ćw. 3/34. Wypisz wyrazy i określenia związane z pojęciem empatii -Ćw. 4/35
WARTO dzieciom wyjaśnić znaczenie słowa empatia: Empatia przejawia się w dostrzeganiu, rozumieniu i podzielaniu przeżyć innej osoby. Pomaga nam być wrażliwymi na przeżycia innych ludzi. W wieku 7-8 lat dziecko coraz lepiej rozumie empatię w kontekście niesienia pomocy i postaw społecznych.Zadaniem dorosłych jest nauczyć dzieci, by nie były samolubne, skoncentrowane tylko na sobie i swoich potrzebach. By dostrzegały, że wokół są inni, którzy coś myślą, czują, przeżywają. By rozumiały, że nie tylko one są ważne, ale ważny jest każdy:)
Rozwiąż rebus i zapisz hasła w liniaturze-Ćw. 5/35. Uzupełnij tekst wyrazami oznaczającymi nazwy czynności-Ćw. 6/36

Edukacja matematyczna:
Temat: Rozwiązywanie zadań tekstowych na obliczenia pieniężne i pojemności.
Praca w kartach matematycznych: Przeczytaj tekst matematyczny. Wyszukaj dane i uzupełnij nimi podpisy pod obrazkami. Rozwiąż zadania tekstowe na obliczenia pieniężne i pojemności -Ćw. 1/32,33

Zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze:
,, Wycieczka do lasu" : Wspomaganie nauki czytania, pisania,usprawnianie funkcji percepcyjno-motorycznych oraz doskonalenie wrażliwości i świadomości ortograficznej. (Dokument do pobrania)
Pozdrawiam serdecznie:)
Katarzyna Kamińska