Edukacja wczesnoszkolna - 27.05.2020r.

Edukacja polonistyczna:
Temat: Jacy jesteśmy?
Praca z podręcznikiem; Otwórz podręcznik na stronie 40/41 obejrzyj ilustracje i odpowiedz rodzicowi na pytania: Co przedstawia ilustracja? Co dzieci przyniosły do klasy? Co lubią robić dzieci? Jak Ty spędzasz wolny, co lubisz robić ?
Praca w kartach pracy:  Wskaż cechy pasujące do uczniów zgodnie z podanym kodem-Ćw.1/38. Uzupełnij zdania z wyrazami określającymi cechy charakteru uczniów- Ćw. 2/38. Dopisz wyrazy o znaczeniu przeciwnym: -Ćw.3/38. Uzupełnij zdania- Ćw. 4/39. Czytaj ze zrozumieniem, umieść nalepki zgodnie z ilustracją- Ćw. 5/39

Edukacja matematyczna:
Temat: Uzupełnianie piramid matematycznych. według podanego wzoru. Dodawanie trzech składników, dopełnianie do dziesiątki. Dodawanie czterech składników w zakresie 20. dodawanie par liczb tworzących dziesiątki.
Praca z podręcznikiem: Otwórz podręcznik na stronie 81 przyjrzyj się i utrwal sobie dodawanie bez przekroczenia progu dziesiątkowego w zakresie 20 oraz działania na grafach i drzewkach matematycznych.
Praca w kartach pracy: Uzupełnij piramidy matematyczne według podanego wzoru, wymyśl własny przykład- Ćw. 1 i 2/34. Dodaj trzy składniki i dopełnij do dziesiątki liczby- Ćw. 3/35. Dodaj cztery składniki w zakresie 20, dobierz pary tworzące dziesiątki- Ćw. 4/35. Rozwiąż zadania tekstowe na stronie 36 ćwiczenie 1,2,3 a na stronie 37 ćwiczenie 4. Rozwiąż łamigłówkę matematyczną -dodawanie i odejmowanie w zakresie 20- Ćw. 5/37. Uzupełnij piramidy matematyczne. Uporządkuj wyniki od najmniejszego do największego-Ćw.6/37.

Zajęcia rozwijające zdolności plastyczne: Rysujemy i tworzymy fryzury dla mamy i taty (dokument do pobrania). Możesz nie drukować, tylko sam narysować głowy i dorysować fryzury, namalować farbami lub wykleić wełną. Miłej zabawy! Pozdrawiam.
Katarzyna Kamińska