Szkoła Podstawowa w Nieradzie

42-262 Michałów

ul. Laurowa 54

Tel: (34) 327-44-88

nieradaszkola@op.pl
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

SZKOLNE KLUBY ORTOGRAFFITI

Szkoła Podstawowa w Nieradzie uzyskała Certyfikat Polskiego Towarzystwa Dysleksji za zrealizowaną w roku szkolnym 2020/2021 innowację pedagogiczną w postaci szkolnego Klubu Ortograffiti w oparciu o Metodę Ortograffiti. Innowacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej z wykorzystaniem Metody Ortograffiti zapewniała naszym uczniom z trudnościami w uczeniu się profesjonalną pomoc. W ramach działalności Klubu zrealizowano innowacyjne projekty w klasie II: ,,Poczytaj Bratkowi” oraz na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych :,, Ortokrzyżówka”. Projekty miały na celu:

Czytaj więcej o SZKOLNE KLUBY ORTOGRAFFITI

04.10.2021r. - 08.10.2021r.

Czytaj więcej o04.10.2021r. - 08.10.2021r.

XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z cyklu „Kwiaty” pt. „Kwiaty późnego lata i jesieni”

Celem konkursu jest przybliżenie i ukazanie kwiatów kwitnących pod koniec lata i jesienią w polskich ogrodach i parkach.
Różnorodne kwiaty towarzyszą nam dziś przez cały rok. Dzięki wspaniale zaopatrzonym kwiaciarniom, często zatracamy wiedzę o tym jakie kwiaty kwitną w poszczególnych porach roku w naszym kraju. Dzieci i młodzież, które wychowują się w mieście rzadko mają okazję obserwować rośliny, które od wiosny do późnej jesieni zdobią nasze ogrody i parki. Dlatego też proponujemy, aby bliżej przyjrzeć się tym właśnie  cudom natury, które ubogacają kolorami rzeczywistość.
Zapoznajcie się z konkretnymi kwiatami i pokażcie je na swoich pracach. Mogą być w swoim naturalnym środowisku, mogą w wazonie zdobić nasze mieszkania. Pamiętajcie tylko, aby były rozpoznawalne i uwzględnijcie to w tytule pracy.
Celem jest także rozwijanie wiedzy, umiejętności oraz wrażliwości  estetycznej  i  aktywności  twórczej dzieci i młodzieży. Prezentacja  i  popularyzacja   twórczości  plastycznej  młodych  twórców.
Technika :  dowolna- płaska ( malarstwo, grafika, kolaż) z wyjątkiem  prac  przestrzennych!
Format prac:  min. 21x30 cm   max. 50x70 cm
Prace nie  mogą  być  oprawiane  ani  rolowane.
Komisja dokona  oceny w kategoriach wiekowych:
5 – 7  lat
8-10   lat
11- 13  lat
14-16  lat
17-20  lat                                 
Wyniki ukażą się na stronie internetowej Organizatora.

Proszę o przynoszenie wykonanych prac plastycznych

oraz zgody rodzica/ opiekuna prawnego na przetwarzanie danych osobowych na konkurs do biblioteki szkolnej do dnia 25.10.2021r. .  
Zgoda oraz regulamin konkursu znajduję się w załączniku poniżej:                                                               

                                                                                                                        Bibliotekarz mgr Anna Mrozek

Czytaj więcej o XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z cyklu „Kwiaty” pt. „Kwiaty późnego lata i jesieni”
Powiększ obraz

Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Nasi Koledzy zostali obdarowani prezentami i razem z nami spędzili miło ten dzień. Samorząd Uczniowski również zaangażował się w obchody tego święta i sprezentował Uczniom bony szkolne. Mamy nadzieję, że ta niespodzianka spodobała się chłopcom.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Amelia Sirek, Zuzanna Stolarczyk

oraz Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Czytaj więcej oDzień Chłopaka
Powiększ obraz

Dzień Chłopaka

30 września to długo wyczekiwany przez naszych Kolegów dzień. W tym roku obdarowałyśmy ich portfelami, które zostały zapakowane w ozdobione przez nas torebki. Mamy nadzieję, że upominki się spodobały.

Zuzia, Emila, Martynka, Dominika, Natalia, Anastazja

Czytaj więcej oDzień Chłopaka
Powiększ obraz

Wycieczka do Łodzi

Dzień 5 października 2021r. miło spędziliśmy  podczas klasowej wycieczki do Łodzi. W czasie pobytu w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi uczestniczyliśmy w warsztatach na temat: "Dlaczego wiem, że Ziemia się kręci?" oraz "Skąd się bierze prąd?" Dokonaliśmy także eksploracji eksponatów. Później zwiedziliśmy Muzeum Włókiennictwa oraz braliśmy udział w warsztatach "Między innymi" - Czy łatwo jest żyć w miejscu, w którym spotykają się i mieszają różne poglądy, postawy, inne sposoby życia? Czy pomimo różnic jest coś, co nas łączy i pozwala współistnieć? Na warsztacie dużo rozmawialiśmy, bo DIALOG jest ważny, aby zrozumieć i poznać siebie nawzajem, by szanować i akceptować swoją inność.

Wycieczka sprzyjała integracji naszego zespołu klasowego oraz wzbogacała naszą wiedzę. 

Czytaj więcej oWycieczka do Łodzi